JineClinic İstanbul Vakumlu Kürtaj Kliniği

Kürtaj Nedir? Kürtaj, istenmeyen gebeliklerin kontrollü bir şekilde sonlandırılmasına denir. Ülkemizde sağlık problemleri ya da daha farklı nedenler dolayısıyla gebelik 10. haftaya kadar bitirilmektedir. Jine Clinic’de gebelik sonlandırma konusunda uzman kontrolünde profesyonel bir işlem yapılmaktadır. Kürtaj olarak bilinen gebelik sonlandırma, istenmeyen bir hamilelik durumunda karşımıza çıkar. Gebelik sonlandırma, gebelik sürecinin isteyerek sonlandırılmasıdır. Bu genellikle bir kadının gebeliği sonlandırmak için aldığı bir karardır. Kürtaj Neden Yapılır? Kürtaj yaparak gebeliği sonlandırılırken kadınlar gerçekten zor bir karar verir. Ancak kürtaj yapmak için belli başlı birçok neden de vardır. Jine Clinic’de kürtaj, sağlıklı ve steril bir ortamda yapılır. Kliniğimizde yapılacak olan kürtaj nedenlerinden biri, annenin doğacak olan bebeği istememesi olabilir. Kadın, hayatındaki çeşitli nedenlerden dolayı bebeği dünyaya getirmek istemeyebilir. Bunun dışındaki bazı yaygın nedenler şunlardır: 1. Ekonomik nedenler: Bebeğin yetişmesi ve hayatına devam etmesi için gerekli ekonomik koşullar oluşmamış olabilir. Bu durumda kadın ya da aile bir karar vererek bebek aldırma yoluna gider. Kürtaj fiyatları konusunda uygun bir yere giderek kısa bir işlemle bu süreç tamamlanır. 2. Sağlık problemleri: Hamilelik durumu bebeğe, anne adayına ya da her ikisine birden zarar verebilir. Bu durumlarda hamilelik sonlandırılmalı ve kürtaj yapılmalıdır. Böyle durumlarda sağlıklı olan birey de durumdan olumsuz etkilenebilir. Bundan dolayı risk oluşturan bir gebelik süreci varsa kürtaj bu konuda gereklidir. 3. Sosyal nedenler: Sosyal nedenler içerisinde birçok nedeni ele almak mümkündür. Bunlardan ilki aile içerisinde bebeğin yetişmesine uygun bir ortam olmamasıdır. Yani bebek bir babayla büyümeyebilir. Bunun yanında kültürel olarak da doğacak olan bebeğin yetişmesine uygun bir ortam yoksa hamilelik sonlandırılmalıdır. Çocuk aldırma konusunda uzman biriyle iletişime geçerek bu konuda destek alınabilir. 4. Cinsel istismar: Bazı durumlarda istenmeyen bir birliktelikten dolayı kadın hamile kalabilir. Cinsel istismar ya da tecavüz gibi hukuki suç olarak da sayılan bu durumlarda bebek aldırmak mümkündür. Kadın, yasal hakkını bu konuda dilediği şekilde kullanabilir.

Alanında Uzman Doktor

JineClinic'te Kürtaj (Gebelik Kontrolü) ve Kızlık Zarı Dikiminde Uzman Doktorlar ile Tanışın.

Hastalarımızı Önemsiyoruz

Hastalarımızın her an yanındayız 7 Gün 24 Saat iletişime Geçebilirsiniz.

Hasta Gizliliği

Hastalarımızın Gizlilik İsteğini Önemsiyoruz. Bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.

Kürtaj Danışmanı

İstanbul'da uygun kürtaj fiyatlarımız ile siz değerli hastalarımızın hizmetinizdeyiz.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kuralllar neticesinde web sitesinde fiyat belirtilmesi yasaklanmıştır. Bu sebeple fiyat bilgisi almak için lütfen iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşın.

Kürtaj Nasıl Yapılır? Kürtaj ya da bir diğer adıyla bebek aldırma, yani gebelik sonlandırılması bir kadının kişisel tercihi olabilir. Aynı zamanda kişisel tercih olabileceği kadar, bazı sağlık sorunları gibi nedenlerden dolayı da gerekli olabilir. Kürtaj nasıl yapılır sorusuna gelirsek çeşitli teknikleri olduğunu bilmek gerekir. Jine Clinic, vakumlu kürtaj tekniği ile kürtaj yapılırken, işlemi isteyen kişinin genel sağlık durumu da göz önünde bulundurularak uygulamaya başlanır. Kadın, süreç boyunca çocuk aldırmayı istemediği zamanda uygulamayı durdurma hakkına da sahiptir. Kısacası kürtaj bir seçimdir. Uzmanlarımız da bu seçim için hastanın istediği şekilde uygulamalar yapar. Kürtaj yaptırmak isteyen kadınlar, vakumlu kürtaj tekniği ile gebeliğini steril bir şekilde sonlandırabilir. Kürtaj Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Nelerdir? Kürtaj yaptırmak her zaman sağlıklı bir psikolojik ortamda olmayabilir. Bu nedenle, çocuk aldırmak isteyen kadınların gebelik sonlandırması konusunda destek alması gerekir. Kürtaj yapan yerler İstanbul içerisinde ve ülkemizin pek çok farklı noktasında vardır. Ancak bu durumda, kadınların kendileri için en iyi kararı vermeleri konusunda yardımcı olacak bir sağlık hizmeti veren biri ile konuşmaları önerilir. Gebelik Neden Sonlandırılır? Gebelik sonlandırması, birçok nedenden dolayı olabilir. Bu nedenler arasında örnek vermek gerekirse çeşitli sağlık sorunları yer alabilir. Bunun yanında ekonomik nedenler veya sosyal nedenler de var alır. Bunun gibi birçok nedenden kaynaklı olarak gebelik sonlandırılabilir. Hamileliğin sonlandırması, yani kürtaj bir prosedür olarak uygulanır. Bu prosedürün belli başlı önemli noktaları vardır. Kürtaj, rahim içinde bulunan gebeliği sonlandırmak adına bir tıbbi uygulamaları ifade eder. Bu prosedürler, genel olarak hamileliğin erken dönemlerinde gerçekleştirilir. Hamilelik erken dönemlerde sonlandırılırken de farklı teknikler kullanılır. Bunda kişilerin farklı yapıları olmasından kaynaklı olarak testlere göre uygulanan yöntemler yer alır. Gebelik Sonlandırma Teknikleri Nelerdir? Gebelik sonlandırma teknikleri arasında vakum aspirasyonu, dilatasyon ve kürtaj( D&C) gibi uygulamalar yer alır. Ancak, kürtaj her zaman yasal olmayabilir. Ülkemizde ilk 10 hafta jinekoloji uzmanlarının gözetiminde yapılır. Bunun yanı sıra bazı ülkelerde kürtaj tamamen yasaklanmıştır. Kürtajın yasak olduğu durumlarda, kadınlar gebelik sonlandırmak için yasal seçeneklere ulaşabilirler. Bu noktada sağlık kuruluşları ile iletişime geçip haklarından haberdar olmaları önemlidir. Gebelik sonlandırması kararı gerçekten zor bir karardır. Bunun yanında tamamen bir kadının kendi başına da alabileceği bir karardır. Çocuk aldırma konusunda kendi özgür iradesiyle bir karar veren kadınlar, kadın doğum kliniği içerisinde bu işlemi yaptırabilirler. Jine Clinic kadın doğum kliniği içerisinde uzmanlarımız vakumlu kürtaj tekniğini kullanmaktadır. Bu uygulama vakum aspirasyonu ile yapılmaktadır.

Kliniğimize geldiğiniz zaman yardımcı asistanımız sizlere yardımcı olmaktadır.

Kürtaj işlemini Kadın Hastalıkları Uzmanı Doktorumuz Yapmaktadır.

Kliniğimizde yapılan işlemlerde tek kullanımlık hijyenik malzemeler kullanılır.

Kliniğimizde kürtaj öncesi doktorumuz tarafından değerlendirme yapılır.

Kürtaj öncesi ultrason ile gebelik tespiti yapıldıktan sonra işleme alınırsınız.

Kürtaj Bilgilendirme Hattımızı Arayın!

Aşağıdaki buton ile bizlere hemen ulaşabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
5/5
Jine Clinic Kürtaj Fiyatları Ne Kadardır? Kürtaj fiyatları, standart bir şekilde piyasada yer alır. Her kadın doğum kliniği farklı uygulamalar ile kürtaj işlemini gerçekleştirir. Bundan dolayı kürtaj fiyatı da değişiklik gösterecektir. Ayrıca özel hastaneler ya da kliniklerde 10 haftaya kadar olan gebelik süreci sonlandırılabilir. Bu yasal bir işlemdir. 10 haftadan küçük gebeliklerde çocuk aldırma işlemi problemsiz olarak yapılabilir. Vakumlu kürtaj gibi çeşitli kürtaj teknikleri ile bebek aldırma fiyatları arasında farklılık olabilir. Kürtaj fiyatlarında farklılık olmasının nedenlerinden biri budur. Kürtaj işleminden sonra hasta için iyileşme süreci de aynı şekilde kısa bir sürede geçecektir. Kadın, genel anestezi kullanılmışsa hasta yaklaşık 10 dakikada kendine gelir. Lokal anestezi kullanıldığı durumlar da olur. Eğer lokal anestezi var ise hasta hemen ayağa kalkabilir. Hasta kendini iyi hissettiği anda evine gidebilir. Bunun herhangi bir zorluğu yoktur. Jine Clinic uzmanlarının kontrolünde son derece sağlıklı bir uygulama yapılması mümkündür. Çocuk Aldırma Hakkında Merak Edilenler Kadınlarda gebelik, son adet haftasının ilk gününden itibaren hesaplanır. Bu süreçte herhangi bir hamile kalma durumu ile karşılaşırsanız, adet döngüsüne girmezsiniz. Böyle bir durumda kürtaj yöntemlerini araştırmanız gerekebilir. Özellikle istenmeyen ya da hazır olunmayan gebeliklerde çocuk aldırma konusunda birçok konu merak edilir. Çocuk aldırmak isteyen kadınları aynı zamanda profesyonel bir psikolojik desteğe de yönlendirmek gereklidir. Bu konuda konuşarak, kadın doğum kliniği içerisinde yer alan kadının sağlık durumları hakkında bilgi alınır. Bunun yanında ruh sağlığı ile ilgili de destekte bulunulabilir. Kadın, çocuk aldırma konusunda çeşitli tedavi seçenekleri ve olası sonuçları hakkında bilgi edinir. Kürtaj, kadınların istedikleri zamanda ve istedikleri şekilde gebeliğini sonlandırmasına yarar. Kadınların ciddi bir kısmının korkusu olan istenmeyen bir gebelik durumunda kürtaj bu durumu bitirir. Çocuk aldırma hakkında merak edilen birçok konudan biri de zorluktur. Kadınlar istenmeyen bir gebeliğin sona ermesiyle daha sonra zorlu bir sürece girmezler. Uzman bir klinikte profesyonel biri tarafından bir işlem yapılıyorsa, çocuk aldırma daha sonradan sizin için bir problem olmayacaktır. Bunun haricinde yasal olmayan herhangi bir bebek aldırma uygulamasında nadir de olsa kalıcı hasarlar görülmektedir. Siz de Jine Clinic’e gelerek bebek aldırma konusunda detaylı bilgi alabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Normal şartlarda, 5 ile 7 hafta arasındaki gebelikler için uygulanan kürtaj, 10 dakika sürmektedir. 10 haftaya kadar olan gebeliklerde ise bu süre 15 dakikaya kadar uzayabilir. 10 haftanın üzerinde olan ve zorunlu olarak sonlandırılması gereken gebelikler için uygulanan kürtaj işlemi ise hastanın durumuna bağlı olarak yarım saat sürebilir.

Kürtaj işleminden sonraki ilk üç gün hafif şiddetli ve sürekli ağrı görülmesi normaldir. Bu ağrılar, ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır. Ancak 3 günden sonra görülen ağrılar için mutlaka doktora gidilmesi gerekir.

Kürtaj yapıldıktan sonraki ilk 3-4 gün kanama olması normaldir. Bu kanama koyu renkli ve parçalı olabilir. İlk günden sonraki kanamaların şiddeti azalmalıdır. Şiddeti aynı kalan ya da artan kanama olduğunda hemen doktora gidilmelidir.

Kürtajdan sonra hastalar, aynı gün içinde evlerine ve günlük yaşamlarına dönebilir. Hastaların tam olarak iyileşmesi ise 1-3 gün arasındadır.

Kürtaj için belirli bir sayı sınırı yoktur ancak, doktorlar tarafından çok sayıda kürtaj yapılması önerilmez.

Kürtaj yapıldıktan sonra her şeyin yolunda gittiğinin anlaşılması ve rahmin kontrol edilmesi için doktor kontrolüne gitmek şarttır. İlk kontrolünüz bir hafta sonra yapılacaktır. Kontrol sırasında kürtaj olan hastaların dikkat etmesi gereken konular, doktorlar tarafından açıklanacaktır. Bu nedenle hastaların, rutin kontrollerini mutlaka aksatmaması gerekir.